Rožmberské veselí v Třeboni - 11. června 2016

Je to již 650 let, kdy do Třeboně nastoupil šlechtické rod Rožmberků. V čele s Petrem Vokem zde zanechali historické dědictví, které nám slouží dodnes. Jsou to především rybníky jako je Rožmberk, Svět a další velikaní, ale také historické památky. Rožmberkové se zasloužili o rozvoj města Třeboně, které se pak dále mohlo rozvíjet po další staletí až dodnes.

Přijeďte do Třeboně oslavit slavný rod Rožmberků, na jejich počet město Třeboň pořádá nejrůznější dobové akce.

Pokud tedy přijíždíte do Třeboně odpočinout ještě před létem, u nás v penzionu Linda najdete levné ubytování v Třeboni v průběhu celého víkendu či týdnu.

O druhém červnovém víkendu proběhnou oslavy Rožmberského rodu na nádvoří zámku, s dobovým tancem, hudbou, vínem a ochutnávkou rožmberské kuchyně.

  • Večer bude zahájen kostýmovým průvodem. Na zámeckém nádvoří uvidíte dvořany v krásných dobových oděvech, ukázky historických tanců, z nichž některé si budete moci sami vyzkoušet, a své umění vám předvedou i stateční šermíři.
  • Slavnou dobu posledních Rožmberků připomenou také alchymisté.
  • V 19 hodin vás pozve kronikář Václav Březan na procházku 250 lety vlády rodu červené pětilisté růže na Třeboňsku.
  • Uvidíte i Petra Vok a další Rožmberky.
  • Celý program bude ukončený po 22 hodině ohňovým vystoupením.

Program Rožmberského veselí na celý rok 2016

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím